FAQ

Často kladené dotazy - FAQ's

Sulfáty - co jsou to?

Sulfáty jsou emulgátory a pěnidla, které interagují olej a vodu a pomáhají šamponem vytvořit pěnu. Umožňuje se tím lehké vymytí nečistot a odumřelých buněk pokožky hlavy vodou. Sulfáty se nacházejí v mnoha výrobcích osobní péče, včetně prostředků na mytí těla, prostředků na čištění obličeje a zubních pastách. Sulfáty se bezpečně používají již od 30. let 20. století.
Existují různé typy sulfátů, přičemž verze s „-eth“ (Lauryl – Laureth) je nejjemnější pro pokožku a vlasy. Používa je v některých produktech i společnost muk HairCare. Produkty vybrané společností muk pocházejí z rostlin nebo jsou rostlinného původu.

SLS – Sodium lauryl sulfate. Jaký je mýtus?
Od konce 90. let koluje mýtus, že SLS ve spotřebním zboží způsobuje rakovinu.
Tento mýtus mohl získat určitou legitimitu marketingem některých produktů jako „bez sulfátů“ v reakci na vnímané postoje spotřebitelů.

FAKT: Neexistují žádné důkazy o tom, že SLS je karcinogen. Neexistují žádné důkazy o tom, že SLS způsobuje rakovinu. Je to prostě internetový mýtus.

MEZINÁRODNÍ AGENTURA PRO VÝZKUM RAKOVINY – IARC (INTERNATIONAL AGENCY FOR RESEARCH ON CANCER) NEKLASIFIKUJE SLS JAKO ZNÁMÝ, PRAVDĚPODOBNÝ NEBO MOŽNÝ LIDSKÝ KARCINOGEN.

Sečteno a podtrženo..
Zvěsti, že SLS způsobuje rakovinu, jsou prostě nepravdivé.
SLS používaný v kosmetice, výrobcích osobní hygieny a čisticích prostředcích pro domácnost je bezpečný, pokud je výrobek používán podle pokynů výrobce.

Neexistují vědecké důkazy, které by podpořily fámy o tom, že sulfáty ve vlasové kosmetice jsou nebezpečné.

SPOLEČNOST MUK HAIRCARE VŠAK RESPEKTUJE, ŽE NĚKTEŘÍ LIDÉ UPŘEDNOSTŇUJÍ VÝBĚR BEZ OBSAHU SULFÁTŮ. A PRO TY KLIENTY MÁME ŘADU PRODUKTŮ MUK SPA ARGAN OIL S ČISTICÍM ZÁKLADEM POCHÁZEJÍCÍM Z KOKOSU.

Více a zdroje ZDE⮕

Co jsou silikony? Používá muk HairCare ve svých produktech silikony?

Silikony jsou složky pocházející z křemíku (silice), který se nachází v písku. Některé silikony byly zpochybněny kvůli jejich akumulačnímu účinku – na vlasy a životní prostředí. Společnost muk HairCare si vybírá pouze vysoce účinné, nehromadění se silikony, jako je cyclopentasiloxane. Co je bezbarvá kosmetická složka bez obsahu vody a zápachu, která se také běžně nachází v lékařských implantátech.
Neabsorbuje do pokožky (z důvodu příliš velkých molekul), ale se z ní rychle odpařuje. Ve vlasové kosmetice se používá pro účely jednoduššího rozčesávání, zabránění lámavosti vlasů, snížení krepatění a dodání lesku. Nejsou toxické a neničí ani trvale nepoškozují vlasy.
Silikony chrání vaše prameny vlasů před škodlivými účinky životního prostředí, vytvořením ochranné vrstvy kolem vlasu.

Jsou produkty muk HairCare bezpečné pro barvené vlasy?

Všechny produkty muk HairCare jsou formulovány pro péči o vlasy a ochranu barvy vašich vlasů.
Konkrétně náš šampon a kondicionér muk Vivid Color Lock zvlhčuje a chrání barvené vlasy před vyblednutím. A zároveň jim dodává sílu,výživu a lesk.

Máte vlasy ošetřené keratinem? Které produkty muk HairCare jsou doporučené?

Linie muk Spa Argan Oil se doporučuje a je bezpečná na vlasy ošetřené keratinem.
Linie Spa Argan Oil je 100% bez obsahu sulfátů, parabenů, fosfátů a minerálních olejů. Neobsahuje chlorid sodný (* NaCl) – běžnou složku, o které je známo, že ovlivňuje vlasy ošetřené keratinem.

muk HairCare je Vegan - Vegetarian - Cruelty Free?

Společnost muk HairCare má ráda zvířata a podporuje udržitelný rozvoj lidské společnosti. Péče o naši přírodu a zvířata je pro nás důležitá. Proto vyrábíme produkty, které v žádném případě nejsou pro zvířata škodlivé a všechny naše produkty nejsou testovány na zvířatech. muk HairCare je 100% schválen a akreditovaný organizací PETA – Cruetly Free.

V našich stylingových výrobcích se používá několik přísad získaných ze živočišných vedlejších produktů – včelí vosk a lanolin.

Naše muk hybridní krémová barva na vlasy je vyrobena z více než 80% složek přírodního původu a je vegan. Rovněž pěna pro zvětšení objemu Fat muk Volumising je vegan.

Přírodní? Organické?

Někdy se nás naši zákazníci ptají, zda jsou naše produkty organické.
Odpověď je ne.
Nechceme aby byly, protože by to bylo nebezpečné. Pokud je výrobek skutečně organický, měl by velmi omezenou trvanlivost a rychle by se tvořily určité formy plísně. (Která je sice organická, ale ne ideální složka pro přípravky na vlasy).

Používáme pouze kvalitní ingredience a kombinujeme to nejnovější z vědy a nejlepší z přírody, abychom poskytli bezpečnou a vysoce účinnou péči o vlasy, která říká co dělá, a dělá to, co říká.

Z čeho jsou naše obaly?

Zodpovědný výběr obalu je pro nás ve společnosti muk HairCare důležitý. Většinu produktů pro péči o vlasy a stylingové přípravky balíme do 100% recyklovaného hliníku. Na rozdíl od plastu může být hliník recyklovaný nekonečně mnoho krát a nevyžaduje si při jeho výrobě použití ropy.
Balíky v nichž se přepravují produkty do salónů jsou z recyklovatelné lepenky a používáme pouze biologicky odbouratelné ochranné obaly a lepicí pásky.

Nepodložené fámy a 100% "zaručené" tvrzení? .. Objasňujeme mylné představy o kosmetice a produktech osobní péče.

muk HairCare je členem ACCORD – národního průmyslového sdružení zastupujícího výrobců a dodavatelů hygienických výrobků, výrobků osobní péče a speciálních výrobků a jejich dodavatelů surovin a poskytovatele služeb.

Veškeré informace týkající se přísad obsažených v přípravcích na péči o vlasy najdete na www.furphies.org.au